Po dnech strávených v tradičních turistických hotelech mám konečně několik dnů klidu na práci v Kuala Lumpur. Velká města nabízí mnohem větší výběr hotelů než menší a pokud mohu, zůstávám nejraději v hotelových apartmánech – prakticky bytech, kde se člověk nemusí tísnit v jednom pokoji, ale má většinou podobný komfort, jako ve vlastním bytě. Na internetu se tyto typy ubytování najdou nejčastěji pod označením serviced/managed apartments.

Tentokrát jsme zvolili úplně nový pětihvězdičkový hotelový komplex na okraji centra Kuala Lumpur, kde nás ještě upgradovali do 2 ložnicového apartmán. Takový byt má tedy potom kuchyň, velký obývací pokoj, dvě koupelny a dvě ložnice. Se 110m2 jde tak myslím o největší hotelový „byt“, ve kterém jsme zatím na naší cestě bydleli. Velikostí se to už pomalu blíží našemu trvalému bydlení na Lanzarote. Škoda, že v Kuala Lumpur není moře, jinak by se v takovém zázemí dalo jednoznačně přebývat poměrně dlouho. Každopádně při pobytech v podobných prostorách už není problém se plně soustředit na práci a trading – člověk má už solidní zázemí a dokáže si vytvořit i příjemný pracovní prostor.

Ovšem hlavní důvod pro volbu tohoto hotelu byl nekonečný bazén na střeše hotelu s přímým výhledem na dominanty města, který je opravdu dokonalý:

Dokonalý výhled...

Dokonalý výhled..

Ukázka apartmánu - obývající pokoj s pracovnou

Ukázka apartmánu – obývající pokoj s pracovnou

Kuchyň a jídelna

Kuchyň a jídelna

Jedna ze dvou ložnic se šatnou a koupelnou.

Jedna ze dvou ložnic se šatnou a koupelnou.

 

Share →

3 Responses to Život s výhledem v Kuala Lumpur

 1. kuba napsal:

  Petře na kolik vyjde řádově takový apartman na týden/14 dnů?

  • petr napsal:

   Kubo, to hrozně záleží kde to je, v jakém hotelu a za jakých podmínek je to rezervované. Osobně v Asii nejvíce hotely objednávám přes agoda.com, kde vycházející ceny nejlépe. Zde se ale nenabízejí slevy na delší pobyty – tj. je dost jedno jestli je pobyt na týden nebo na den. V praxi jsem si ověřil, že výraznější slevy se tu ale poskytují až pro skutečně dlouhodobé pronájmy, za což se bere vesměs všude až měsíc. U těch krátkodobějších je tak cena vesměs stejná za den či týden i když se to rezervuje přímo na hotelu.
   Tento konkrétní apartmám je už opravdu hodně velký (prakticky pro 4 lidi) a je v pětihvězdičkovém hotelu. Ovšem je v Kuala Lumpur (kde jsou hotely spíš levnější) a navíc jde o nový komplex, kde mají zaváděcí ceny. Noc v takovém apartmánu pak vychází na cca 3500 Kč. Tj. prakticky podobně, jako běžná cena za dvoulůžák úplně v centru, v normálním pětihvězdičkovém hotelu. Tj. jde spíš o takový cenový střed luxusnějšího apartmánu v KL – jde to i výrazně dráž, ale i levněji. Běžné pokoje v horších hotelech mohou být pochopitelně výrazně levnější.
   Petr

 2. radeon napsal:

  Závist ale pozitivní, když jsem byl v Kuala Lumpur před dvěma lety, tak sme bydleli v čínské čtvrti a výhled jsme měli na pytle s odpadky a klasickou asijskou tekoucí špínu, šváby a krysy… ten váš bazén to je pohádka:-) ale stejně mě to vše fascinovalo. Co jsem se ale opravdu nečekal byla jazyková vybavenost místních malajců, jejich angličtina byla od dětí po starce perfektní . Kuala Lupur je velkoměstský chaos s kouzlem multikultury. Já osobně mám rád města, chodit, objevovat, pozorovat děj a lidi ale co bych doporučil je zaletět si na jídlo na ostorv Penang(čtenáři New York Times jej zvolili jako první místo na světě kde by se chtěli najíst) a do ráje na ostrov Lankawi(samotní malajci sem jezdí na dovolenou). Hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>