Před přibližně deseti lety, tedy ve svých necelých třiceti, jsem trávil většinu času v kanceláři. Přestože jsem pracoval ve své vlastní firmě a dělal práci, která mě bavila, vnímal jsem, že podobný život mě nenaplňuje.
Finančně jsem byl nezávislý, ale stejně jako mnoho lidí v podobné situaci jsem si nemohl dovolit žít takový život, jaký bych si představoval. Neměl jsem na něj čas.

Cítil jsem, že život nelze odkládat na „později“ a že chci žít jinak. Měl jsem svoji vizi „života s výhledem“. Života na místech poskytujících inspiraci, s dostatkem času pracovat na sobě, naplňovat své sny a dělat každý den radost sobě i svým blízkým.

Jednoho dne jsem se proto rozhodl pro změnu. Prodal jsem svůj podíl ve firmě a vykročil do neznáma. Začal jsem rozvíjet svůj koníček – obchodování na burze.

_petr_prace

Cestou různých pokusů a omylů se mi podařilo dát svůj život do pohybu, abych zjistil, že skutečně jde všechno, co si přejeme – jen je třeba chtít a vytrvat. Dnes si nedokáži představit, že bych proseděl desítky hodin týdně v kanceláři a každý den se dostal unavený domů, abych ráno znovu spěchal do práce.
Naopak – většinu běžného času trávím ve svém druhém domově s krásným, neustále inspirujícím výhledem doslova na břehu oceánu španělského ostrova Lanzarote, který vybízí k tomu, aby člověk pracoval nejen na své duši, ale i těle. A protože poznávání nového patří k mým základním touhám, vyrážím navíc na pravidelné, často několikaměsíční cesty po celém světě. Ve svém životě jsem reálně čím dál méně limitován a mohu jej neustále přizpůsobovat aktuálním představám o tom, jak chci trávit svůj čas.

Nedostupný sen? Právě že nikoliv. V průběhu času jsem pochopil, že bariéry pro to, aby člověk naplňoval své představy, jsou právě a jenom v nás samotných. Samozřejmě, věci se nedají změnit najednou, během týdne, či pár měsíců, ale během let lze skutečně život posunout do úplně jiné roviny. A že jsou k tomu potřeba finance, které člověk nemá? Nesouhlasím. Dokáže-li být člověk kreativní a flexibilní, nabízí dnešní svět ohromné množství příležitostí, jak se realizovat a zůstat přitom svobodný. Sám jsem si také před více než 10 lety nedokázal představit, že bych byl schopen žít velmi nezávislým životem kdekoliv na světě. Dnes vím, že cesta k tomuto snu nebyla snadná, ale byla možná, a vnímám stále nové a nové příležitosti, jak dělat věci lépe a efektivněji.

A právě o svých myšlenkách spojených s „životem s výhledem“ plánuji připravovat tento blog. Rád bych sdílel své postřehy týkající se nezávislého spokojeného života spojeného s cestováním, finanční svobodou, zdravým životným stylem a prací na sobě samém. Budu rád, pokud mé poznámky motivují ostatní, ale také pokud skrz zpětnou vazbu získám informace, které mohou posunout dál mne.

Přeji Vám, abyste také dokázali naplňovat své sny.

Petr Podhajský